Українська IT-сфера - перспективний сектор розвитку економіки для експорту

Україна традиційно вважається одним з європейських лідерів агро і важкої промисловості. Ще 15-20 років тому українська економіка міцно спиралася на експорт сталі і зерна та ризикувала залишитися постачальником сировини надовго.

Ситуація кардинально змінилася, коли в гру увірвалися технології.

Щорічно Український IT-експорт зростає на 20-25%. Зараз Українську IT-сферу називають найперспективнішим сектором розвитку вітчизняної економіки.

У 2019 експорт українського IT виріс на 30% і склав $4,17 млрд, повідомляється в звіті платіжного балансу Національного банку України.

Для порівняння - $4,17 млрд - це більше, ніж виручка від експорту пшениці, яка складає $3,65 млрд.

У кризовому 2020 року обсяг українського експорту IT-послуг вперше перевищив $5 млрд.

 

1.jpg

У той же час загальний експорт України впав на 4,6%, що торкнулося в тому числі експорту товарів і послуг. Однак експорт ІТ-індустрії зріс більш ніж на 20% за рік, або на $853 млн. Це дозволило комп'ютерним послугам охопити 8,3% загального експорту.

   

image (2).png

Незважаючи на негативні економічні зміни у першому півріччі 2020 року, українська ІТ-галузь уповільнила зростання з 30% лише до 24%. Однак індустрія досить швидко відновила позиції завдяки відновленню попиту на глобальному ринку та збереженню високої якості і конкурентної ціни

image (3).png

Темпи приросту експорту в IT-сфері

Україна, Білорусь, Польща та Румунія сформували кластер, який входить в топ-5 світових центрів розробки ПЗ. Його частка поки невелика, всього 5% від світових поставок.

IT-сектор входить в трійку головних експортних послуг (після трубопровідного транспорту та переробки товарів) і залишається основним джерелом валютних надходжень в Україну.

Серед головних причин зростання українського IT-експорту, фахівці виділяють високий попит глобального ринку на IT-рішення і збереження контрактної моделі при взаємодії компаній і IT-фахівців.

За кількістю аутсорсингових IT-компаній Україна посідає перше місце в Європі і четверте - в світі. Корпорації США, Великобританії і Західної Європи охоче співпрацюють з українськими IT-фахівцями.

Незважаючи на те, що за Україною закріпився  імідж аутсорсера, ми також створюємо продукти і запускаємо стартапи для користувачів з усього світу. Одні з найпопулярніших за кордоном українських продуктів - MEGOGO, Petcube, Preply, Ajax Systems, GitLab і інші.

Крім високого професіоналізму розробників, замовників привертає відносно невисока вартість роботи, що встановилася завдяки доступній податковій ставці і гнучкій моделі співпраці з інженерами.

Як просунути свій IT-продукт на міжнародний ринок, не витрачаючи ресурси на нескінченний пошук клієнта? Як дати можливість зацікавленим бізнес партнерам знайти Вас самостійно?

Розміщення інформації про свій продукт чи послугу на платформі Europages дозволяє розширити їх видимість на ринку 221 країни.

За даними статистики пошуків, виконаних відвідувачами по всьому світу на 26 мовних версіях платформи Europages (за 12 місяців станом на 21-02-28), ми можемо побачити топ 10 запитів на IT - продукти, які користуються найбільшим попитом.

image (4).png

Обсяг світового ринку IT в 2020-му - $ 3.9 трильйона. Отримайте свою частину на світовому IT ринку можливостей.